Wózki widłowe różnego rodzaju w magazynie

Wózki Widłowe Elektryczne

Ekologia idąca w parze z wysoką efektywnością stała się powodem, dla którego tak dynamicznie rozwija się i inwestuje w wózki widłowe elektryczne. Segment tych zelektryfikowanych maszyn z powodzeniem zastępuje na zachodzie Europy tradycyjne wózki widłowe na ropę lub benzynę/gaz. Poniżej przykłady różnych typów wózków elektrycznych, uszeregowanych według wielkości i innych charakterystycznych cech. W bardzo krótkim czasie zwracają koszt swojego zakupu. Są niezwykle opłacalne zwłaszcza w dobie lawinowo rosnących cen paliw kopalnianych.

Dowiedz się więcej

Mały wózek widłowy elektryczny – dobry do niewielkich powierzchni magazynowych

Niewielkie paleciaki elektryczne firmy EP Equipment świetnie sprawdzają się jako naturalny następca kilkunastoletnich, zabytkowych wózków wyposażonych w silniki wysokoprężne. Są bardzo przydatne do okazjonalnych, drobnych prac na wsi lub nieregularnych prac przeprowadzanych w małych i średnich magazynach (do ok. 1500-1800kg udźwigu). Wózki paletowe, takie jak niewielki model EFL181 charakteryzują się funkcjonalnością znaną z większych wariantów. Wbudowana ładowarka umożliwia ładowanie maszyny z każdego standardowego gniazdka, co przekłada się na wygodę i niezawodność – nie ma potrzeby kupowania zapasowych ładowarek, wszystko odbywa się bezobsługowo. Bardzo często wózek elektryczny paletowy, taki jak wspomniany EFL181 czy trójkołowy EP Equipment CPD15LE spotyka się na budowach.

Elektryczne wózki widłowe z przeciwwagą, przystosowane do większych ciężarów – seria CPD L1

Przeciwwaga umożliwia podniesienie jeszcze większych ciężarów – nawet do 3,5 tony. Wózek elektryczny paletowy EP Equipment serii CPD15/20/30/35L1/CPD20L1S jest dobrym przykładem tego typu wszechstronnych maszyn. Wyposażono je w baterię Li-Ion, znaną z telefonów komórkowych i samochodów elektrycznych, co przekłada się także na największą kabinę w pojazdach tego typu – wszystko dzięki pozbyciu się ogromnego silnika spalinowego. Wózki widłowe z serii CPD L1 są chronione przed dostaniem się wody (certyfikat IPX4), z powodzeniem mogą być stosowanie do pracy na zewnątrz. Możliwe jest naładowanie baterii od zera do 7% w 10 minut, a ładowanie do pełna odbywa się w zaledwie 2,5 godziny. Sprawia to, że taki wózek widłowy elektryczny z łatwością zastąpi drogie w utrzymaniu, spalinowe paleciaki.

Seria CPD L2 – wózek widłowy do średnich i większych magazynów

Wózki widłowe EP Equipment serii CPD L2 (na przykład chętnie polecany model CPD20L2) to rozwiązanie dedykowane średnim i dużym magazynom. Tego typu wózek paletowy elektryczny już od deski kreślarskiej zaprojektowany jest pod kątem długich godzin pracy bez dłuższego czasu na odpoczynek. L2 wyposażony jest w innowacyjne baterie 48V/360Ah LiFePo w technologii Li-Ion. Pozytywnym ich efektem są zwiększone wymiary kabiny operatora, wszystko dzięki brakowi uciążliwego silnika spalinowego. Nowoczesny projekt dwuczęściowej przeciwwagi umożliwia uzyskanie jeszcze większej przestrzeni na nogi pracownika. Warte odnotowania są niewielkie średnice zawracania wózków EP Equipment, nawet do 1585 mm.

Elektryczne wózki paletowe zdolne udźwignąć do 5 ton – waga ciężka wśród paleciaków

Największe elektryczne wózki paletowe EP Equipment to na przykład modele CPD45 oraz 50F8. Na ich pokładzie znajdują się baterie Li-Ion oraz akumulator kwasowo-ołowiowy, gwarantując bezawaryjną obsługę i długi czas pracy. Jako, iż baterie są projektowane oraz produkowane przez firmę EP, posiadają one unikalny system monitoringu baterii BMS, potrafiący chronić każdą sekcję baterii Li-Ion w pojeździe. Dodatkową zaletą jest system CAN-Bus, ułatwiający utrzymywanie baterii w optymalnym stanie przez maksymalnie długi okres czasu. Mocny silnik z łatwością daje sobie radę nawet na sporych nierównościach.

Trójkołowy wózek elektryczny paletowy z przeciwwagą

Unikatowy na skalę europejską wózek elektryczny paletowy EP Equipment serii TV8 zawiera najwyższej klasy komponenty Schabmüller oraz wykorzystuje niemiecką przekładnię ZF transmission. Takie paleciaki są świetne w przypadku operowania w magazynach o niewielkiej ilości miejsca wewnątrz. Same wymiary obiektu oczywiście mogą być nawet bardzo duże. Znane zastosowania wózków elektrycznych EP Equipment to magazyny, doki, centra logistyczne, centra dystrybucyjne czy hale produkcyjne o przeróżnym profilu. Seria TV8 może opcjonalnie zostać wyposażona w nowoczesne manipulatory Duo Joystick.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8